Březen 2015

10 divných věcí o mně.

22. března 2015 v 11:08 | Sarah |  deník


1. Dostávám nekontrolovatelné záchvaty smíchu, když jsem doma sama. Obzvlášť pak, když jsem třeba týden nemocná, a denně nevidím nikoho jiného než mámu, tátu, ségru a sebe v zrcadle. Minimálně jednou denně dostanu strašnej záchvat smíchu, ani pořádně nevím, proč se směju. Je to normální?

2. Aspoň třikrát si každý večer zkontroluji, jestli mám nastavený budík na následující ráno. Tedy hlavně ve školní dny. Popravdě jsem nikdy nezaspala do školy, takže možná je to k něčemu dobrý.

3. Mám stálou potřebu hrát na klavír. Ve škole si ťukám na lavici různé skladby a nikdo mě nedokáže pochopit. Prosím, řekněte, že to někdy z Vás také dělá!

4. Nechutná mi Nutella. To netřeba komentovat. Možná bych dodala jen to, že tohle chápe mé okolí ještě míň.

5. Každý den chci snídat pořád to samé a nerada to měním. Tyto lehce autistický sklony se u mě projevily už v dětství, kdy jsem asi 2 roky jedla každý den ke snídani Kostíky, až jsem se z nich jednou málem pozvracela, protože už mi vůbec nechutnaly. Ma logique.

6. Ujíždím až nechutně na vůni nových knih, laků na nehty a klučičích svetrů. Myslím, že v tomhle sama nejsem.

7. Moc filmů jsem za svůj život neviděla, ale když už se mi nějaký líbí, tak si ho pustím aspoň 20x. Zatím to byly filmy jako Šifra mista Leonarda (geniální! Dan Brown má můj obdiv!), Na vlásku (sice pohádka, ale neskutečně vtipná; mohly jste si všimnout Lociky v mém menu), Millerovi na tripu (super komedie, kterou jsem objevila tenhle rok, a ještě ke všemu v hlavní roli s Jennifer Aniston).

8. Pamatuju se neskutečný množství dat. Ať už jde o narozeniny, různá výročí, nebo historické události. Ani nevím proč, ale občas mi v hlavě uvízne datum obyčejného dne, ve kterém jsem třeba dostala jedničku z angličtiny, která pro mě nebyla ničím vyjímečná, ale datum toho dne si pamatuji šíleně dlouho.

9. Nemám ráda koně, ale kreslím je. Koní se trochu bojím, moc k srdci mi nepřirostli, ani když už jsem se na nich párkrát svezla. Hrozně ráda je ale kreslím. Je to takový elegantní zvíře.

10. Usínám zásadně s jednou ponožkou. Znáte takové ty huňaté ponožky na spaní? Jsou strašně příjemný a pohodlný. V noci je mi v nich ale strašné vedro a když si je sundám, tak zase zima. Tak prostě spím jen s jednou... A voilá, problém vyřešen.


nostalgická období.

18. března 2015 v 17:30 | Sarah |  názory
Znáte to?

Taky máte občas nálady, kdy stále přemýšlíte, co jste udělali dobře, co špatně, co jste udělali dobře, ale mohli jste udělat líp, nebo třeba co jste neudělali vůbec, ale teď si říkáte, že jste to měli udělat? Nebo jen prohlížíte staré fotky s kamarádky, se svým ex, pouštíte si písničky, které máte spojené s daným člověkem?

CELÝ ČLÁNEK.
učení na dějepis.

15. března 2015 v 16:59 | Sarah |  deník
Chtěla bych se s Vámi dnes podělit o jeden super seriál! Je to sice animovaný a pro děti, ale hodně lidí se z něj učí na dějepis a líbí se jim to. Já ho objevila nedávno, protože jsme dostali za úkol napsat slohovku o nějaké legendě nebo pověsti. Něco málo jsem si to googlila a pak jsem na Youtube narazila na "Dějiny udatného českého národa". Hrozně se mi líbí způsob, jakým jsou jednotlivé díly tvořeny - vtipnou a zároveň poučnou formou.

Díly jsou řazeny chronologicky; od lovců mamutů na našem území až do moderní historie. Každý díl má okolo tří minut. Myslím, že do školy se tenhle seriál určitě hodí, strašně hezky se to poslouchá a díky zábavnému způsobu zpracování si spoustu informací pamatuji. Takže jestli vás třeba dějepis zrovna dvakrát ve škole nenadchl, podívejte se na pár dílů tohoto seriálu a možná změníte názor! :D

A zde odkaz na 1. díl (Lovci mamutů) ... Nejde mi vložit video, omlouvám se.


Percy Jackson: Zloděj blesku

5. března 2015 v 12:56 | Sarah |  recenze

Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku - mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje…(databazeknih)1.3.

1. března 2015 v 21:08 | Sarah |  deník
Zdravím všechny!
Jak jste si mohli všimnout, tak blog má po dlouhé době nový vzhled. Většinou jsem blog "oblékala" do barev ročního období, které právě probíhalo. Ale teď jsem prostě našla úplně nádherný kočičky a neodolala jsem :D. Příjdou mi úplně mega roztomilý :D. Jak se Vám líbí?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zítra nám začínají oficiálně prázdniny! I když optimisticky vzato jsou už od soboty. Jak chcete strávit jarní volno? Většina mých známých odjela na hory. Jelikož já a moje rodina na hory nejezdíme a ani nemůžu chodit ven s kamarády, protože jsou všichni na horách (-.-), tak totálně nevím, co budu dělat :D. Nejspíš využiju tenhle týden k takovému duševnímu odpočinku, jak od školy, tak od lidí - občas je to třeba.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Chtěla bych se Vás zeptat, co byste tu chtěli za článek. Recenzi, nějaký TAG,... jiný návrh? Zajímalo by mě, o co je tu zájem :) Přeju krásně prožitý prázdniny, jestli jedete na hory, tak si to užijte, ale pamatuje, že zrazujete své přátele :'( :D