muslimové v Evropě.

18. února 2015 v 17:05 | Sarah |  názory


Muslimové, kteří se stěhují do evropských zemí.
Žije jich tu asi 44 milionů, z toho nejvíce v Německu, Francii, Velké Británii, pak také v Kosovu, Bosně a Hercegovině, a dalších zemích. Většina lidí si těchto ne příliš Evropě prospěšných přistěhovalců nevšímala, nevěděla, že jich tu je až takové množství; až do 7. ledna 2015, kdy byl uskutečněn teroristcký útok na francouzský týdeník Charlie Hebdo, kvůli karikatuře Mohameda na titulní straně jednoho výtisku.
Ráda bych s Vámi dnes diskutovala na téma muslimové v evropských zemích, chtěla bych vám blíže sdělit mé názory. Ocenila bych, kdybyste se i vy zapojili a vyjádřili se.

K naší evropské kultuře vůbec nepatří islám. Samozřejmě by se tu našel člověk, který má toto náboženské vyznání, ale po většině bývají evropané křesťané. Islám je naopak velmi oblíbený na východě, kde je naopak jen hrstka těch, kteří v Aláha nevěří. Jenže tihle muslimové se, s prominutím, začali srát do našich zemí za prací. On by s tím nebyl až takový problém. Ale to, že tu dělají bordel a ještě k tomu vraždí? To už mi přijde trochu moc.

Podívala bych se rovnou na ten incident z ledna 2015, ať máme příklad. Je to relativně nedávno, co zemřelo 12 lidí a 10 skončilo těžce raněných. A proč? Muslimům se zkrátka nelíbila obálka satyrického komixového týdeníku, a tak se sebrali a šli si zabít pár lidí, aby "byl Alláh očištěn".

Takhle - věřící lidé mi nevadí. Ať si každý věří v co chce. Jenže co je moc, to je moc. Když je někdo náboženský fanatik, je to strašné proto, že těm lidem se prostě pomoct nedá. Opravdu nesmysl, aby lidé věřili v to, že když někoho zabijí, bude na ně jejich bůh hrdý. Já teda nejsem věřící, ale myslím, že Bůh chce, aby lidé žili v míru a poklidu, ne aby se vzájemně vraždili.


Heslo Je suis Charlie (Jsem Charlie) už jste mohli vidět leckde. Slouží jako projev soucitu po tragédii v Paříži. Lidé ho přidávají na svůj profil na Facebooku, Instagramu, Twitteru a jiných. I já jsem se k nim přidala. Myslím, že i tímto malým gestem můžu aspoň psychicky pomoci, když už ne jinak (jako patnáctiletá češka toho moc většího nezvládnu).

Jaký máte názor na tuto situaci vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simix | Web | 18. února 2015 v 20:38 | Reagovat

Já ani pořádně nevím, co se to vlastně děje s tou Francii, takže si to rozhodně přečtu ...
O dvě minuty později...

Jáj, to co ti muslimové provedli je hrozné. Pokud se jim nelíbí, jak to chodí tady atd. ať si zůstanou odkud přišli. Oni šli za prací a docela j tu trpíme...takže?
Je pravda, že spousta lidí odsuzují všechny, když třeba nemusí být všichni tak terorističtí ...
Konečně vím, co znamená Je suis Charlie...
Někdo mi to napsal na ask a já, protože jsem o tom nic nevěděla. Na televizi nemám čas koukat a na internetu jsem to nijak moc neviděla...Takže jsem napsala.. Je suis Simona. A něco, že jsme se francouzky už dlouho neučila... docela trapas asi, ale tak já nevěděla no ...

2 Ivet Pavlic | Web | 24. února 2015 v 17:46 | Reagovat

Já nejsem expert, abych mohla říct, že toto je dobře a toto je špatně, ale vím, že ani sami experti na toto náboženství to není, z našeho pohledu, to co dělají je špatné, ale z toho jejich pohledu je to, co oni dělají správné a mají pro to své odůvodnění. Nikdo z nás pořádně neví, co se tam stalo, ani nevíme jestli je ten "oficiální" důvod opravdu pravda, nebo v tom bylo ještě něco víc, co už se na veřejnost nedostalo.
Ale co mi přijde jako nejhorší je to, že upalují politické vězně. Zrovna včera jsem o tom četla, že uvěznili asi  20 vojáků a chystají se je upálit.
Celkově mi přijde celá tahle situace kolem Islámu dost nepříjemná, protože nikdo nemůžeme vědět, na co si muslimové usmyslí zaútočit příště.
Na druhou stranu tímhle křivdíme druhé skupině muslimů, kteří se absolutně distancují této radikální skupiny a stydí se za ně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama