Únor 2015


muslimové v Evropě.

18. února 2015 v 17:05 | Sarah |  názory


Muslimové, kteří se stěhují do evropských zemí.
Žije jich tu asi 44 milionů, z toho nejvíce v Německu, Francii, Velké Británii, pak také v Kosovu, Bosně a Hercegovině, a dalších zemích. Většina lidí si těchto ne příliš Evropě prospěšných přistěhovalců nevšímala, nevěděla, že jich tu je až takové množství; až do 7. ledna 2015, kdy byl uskutečněn teroristcký útok na francouzský týdeník Charlie Hebdo, kvůli karikatuře Mohameda na titulní straně jednoho výtisku.
Ráda bych s Vámi dnes diskutovala na téma muslimové v evropských zemích, chtěla bych vám blíže sdělit mé názory. Ocenila bych, kdybyste se i vy zapojili a vyjádřili se.
50 shades v kině aneb Valentýn.

14. února 2015 v 21:46 | Sarah |  deník

Už je to tady, nejočekávanější film roku 2015 vtrhl do kin! Už tedy 12. února, ale správní forever aloni, jako např. já a kámoška, jsme na něj šly až 14. února, tedy na Valentýna.

Knihu jsme četly obě, a obě na ni máme stejný názor (viz. ZDE). Byly jsme tedy celé nedočkavé, jak na nás zapůsobí film.
Film je opravdu hodně dobře natočený, Anasazie mi v něm nelezla na nervy tak jako v knize. Christian je sexy :D. Zkrátka, z filmu jsem nadšená. Povedl se.

Takže když přemýšlíš, jestli jít nebo ne, moje rada je JDI! Ohlasy na film jsou daleko kladnější než na knihu. A já už se budu těšit na další díl této trilogie!

maturáky.

10. února 2015 v 16:50 | Sarah |  deník

Právě je tu období dlouho očekávaných maturitních plesů! U nás ve městě jich je každý rok mnoho. Na to, že nejsme tak velké město, je u nás středních škol celkem dost. Na našem gymplu tenhle rok maturují dokonce 4 třídy (4.A, 4.B, 4.C a 8.O).

S kamarádkou jsme na nějaký ples chtěly jít, ale její máma jí to zakázala, a já s nikým jiným jít nechtěla :D. U nás byly všechny maturáky z gymplu narvaný do ledna, maximálně začátku února. Takže tenhle rok už nás nic nečeká.

Kamarádka šla na ples 4.B., a říkala, že to bylo vtipný, protože třídní zakopla na rovný podlaze a hodila držku (nic se jí nestalo). Jeden z důvodů, proč mě mrzí, že jsem tam nebyla :D :D.

Byli jste už na maturitním plese? Jaké měla daná třída téma? Jak se vám ples líbil?

7.2.

7. února 2015 v 9:05 | Sarah |  deník

Obrázek mluví za vše :D
Příjde mi, že poslední dobou nic nestíhám. A hlavně nestíhám odpočívat, což mě štve nejvíc. V pátek ráno jsem zaspala, a do školy jsem to stihla jen tak tak.
O víkendu taky moc odpočinku neproběhne, protože se musím hrozně moc učit (je to normální, že v období po vysvědčení nám daj tisíce nových testů?).

Jak zvládáte školu po vysvědčení vy? Taky jste tak hrozně unavení?

Mám pár rozepsaných článků, budu se snažit co nejdříve dopsat a zveřejnit.