co dokáže jedna jediná fotka.

31. prosince 2014 v 13:05 | Sarah |  názory
Předtím, než vůbec začnete číst tento článek, je důležité, abyste něco věděli o osobě, o které chci dnes psát. Tou osobou je Amanda Todd, která by 27. listopadu tohoto roku slavila své 17. narozeniny. Možná už jste o téhle dívce slyšeli, možná ne, ale byla bych ráda, kdybyste si přečetli můj článek v obou případech. Abyste vůbec pochopili, pusťte si pro začátek tohle video:Tato dívka, která byla pár let šikovaná po internetu, nakonec spáchala sebevraždu. Pro ty, kteří si video z nějakého důvodu nepustili: Amanda se přihlásila na jednu stránku, kde si mohla povídat přes webovou kameru s různými lidmi. Byla velmi krásná, a jeden kluk po ní chtěl, aby se svlékla. Ona to udělala, a to se pro ní stalo osudovou chybou. Ten člověk jí napsal na Facebook, že jestli mu nepředvede show, tak že pošle její prsa všem. A to se také stalo. Pronásledovalo jí to celý její krátký život, který se pak kvůli tomu rozhodla ukončit.

Amanda byla v 7. třídě, když se svlékla před kamerou. Nedokážu si představit, že bych to udělala před dvěma roky já. Vím, že díky těm klukům jí asi vzrostlo sebevědomí, ale já bych to stejně nikdy neudělala. Nechápu, jak někdo může někomu tak ublížit, jako že pošle její nahou fotku všem. Nejhorší pocit pro ni musel být ten, že neměla kam utéct. I když se párkrát přestěhovala,všichni ji stále odsuzovali a nebavili se s ní. Kdybych byla na jejich místě, určitě bych se od ní neodtahovala, spíš bych se ji snažila nejdřív pochopit, zjistit jaká doopravdy je... Myslím, že kdyby se v jejím životě někdo takový objevil, zvládala by to všechno lépe, cítila by, že ji někdo má opravdu rád, a snad by tu sebevraždu ani neplánovala.


Nedávno moje kamarádka poslala podobnou fotku jednomu klukovi, a on jí taky vyhrožoval, že ji dá na Facebook. Naštěstí jsem já a další lidi pomohli. Tím, že jsme mu napsali, že o tom víme a psali jsme mu celkem sebejistě, jsme ho asi zastrašili, a nikam tu fotku nedal. Pak ji musel před kamarádky očima smazat, což udělal. Měla štěstí, neumím si představit, že by skončila jako Amanda.

Znali jste Amandy příběh? Co si o tom všem myslíte? Prožili jste už podobnou zkušenost?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simix | Web | 31. prosince 2014 v 22:45 | Reagovat

Tak Amandu jsem neznala ... Je to hrozné ...
Je dobrý, že jsi napsal tento článek a také dobré, že jste takhle pomohli kamarádce ... je dobré pomoct a ne hned odsuzovat ... i když ... neměla to posílat .. ani Amanda ani Tvoje kamarádka ...Já bych to nikdy neudělala ... Třeb an gifyu nebo asku mě spousta cizinců žádalo o fotografii prsou a podobně, ale nikdy jsem se k tomu neodvážila ... navíc nejsem tak obdařená :D
Intimní fotografie neposílám..jinah happy new year..

2 Clary-Clair | Web | 1. ledna 2015 v 15:14 | Reagovat

O Amandě jsem slyšela. Je opravdu strašné co lidé dokážou...
Já naštěstí takovou zkušenost nemám.
Šťastný Nový rok :)

3 Janelle | E-mail | Web | 6. ledna 2015 v 21:11 | Reagovat

Vôbec som o tom nepočula .. Je to fakt hrozné ://

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama