Prosinec 2014

co dokáže jedna jediná fotka.

31. prosince 2014 v 13:05 | Sarah |  názory
Předtím, než vůbec začnete číst tento článek, je důležité, abyste něco věděli o osobě, o které chci dnes psát. Tou osobou je Amanda Todd, která by 27. listopadu tohoto roku slavila své 17. narozeniny. Možná už jste o téhle dívce slyšeli, možná ne, ale byla bych ráda, kdybyste si přečetli můj článek v obou případech. Abyste vůbec pochopili, pusťte si pro začátek tohle video:


Papírová města

28. prosince 2014 v 12:57 | Sarah |  recenze
Papírová města


Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným. (bux.cz)

povánoční článek.

26. prosince 2014 v 18:12 | Sarah |  deník

Hned pro začátek Vám chci říct, proč jsem teď nebyla aktivní, i když jsou prázdniny. S rodinou jsme jeli na hory. Sbalila jsem si do kufru samozřejmě i notebook s tím, že dopíšu těch pár článků, které mám ve složce rozepsané. Jenže - k mému velkému údivu - na horách nebyla wifina. Myslela jsem, že žiju ve 21. století ?!

Jak jste si užili Štědrý den, mimochodem? My ho právě slavili na horách. Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi líbilo nebýt na Štědrý den doma, nebo ne. Má to své pro i proti. Ale určitě to bylo zajímavé. Hlavně to, že mi dnes přišlo asi 50 smsek a přání na Facebooku (když jsem po dlouhé době přišla na místo, kde je signál i wifi - domove, sladký domove). Letos jsme se s rodiči dohodli, že si nedáme moc dárků. Já a moje sestry totiž dostáváme spoustu dárků během roku. Máma si myslí, že když něco potřebujeme, tak přece nebudeme čekat do Vánoc, a prostě to dostaneme v tu danou chvíli. Vlastně proti tomu nic nemám.

Ale přece jenom jsem toho na můj vkus dostala hodně i tak. Asi jsem byla hodná (hahahaha ne). Nechci sem vypisovat všechny dárky, které jsem dostala (myslím, že by to ani mě, ani vás nebavilo), ale vyzdihnu jeden dárek, který mě celkem překvapil. Pojedeme v únoru na muzikál Fantom opery. Proč mě to překvapilo? Moji rodiče nejsou zrovna kulturně založení, oni radši sport než tohle.

Jak jsem tedy už psala, mám pár článků rozepsaných, takže se máte o vánočních prázdninách na co těšit.

Pochlubte se mi do komentářů, co jste dostali, z čeho máte největší radost, co vás nejvíc překvapilo, a jestli vás na Vánoce něco zklamalo? :)

třída jako celek.

18. prosince 2014 v 18:10 | Sarah |  názory


Dneska bych s Vámi chtěla diskutovat o tom, jestli je důležité mít ve třídě kamarády, jaký to má vliv na celkový prospěch, atd.

Do školy už většina z nás chodí nějaký ten pátek. Kromě otravných učitelů jsme tu potkali také spoustu fajnových lidí jakožto spolužáků. Na základní škole jsem našla svoji nejlepší kamarádku, která je stále mojí nejlepší kamarádkou už devátým rokem. Na gymplu jsem našla také spoustu úžasných kamarádů. Rozhodně můžu říct, že mí nejlepší kamarádi jsou ze třídy. Ale také jsem ve třídě našla lidi, které bych radši nikdy nepoznala.

Co můžu říct s jistotou je, že je opravdu hodně důležité mít ve třídě kamarády. Nemusíme vycházet se všemi, ale aspoň jednoho dva pravé přítele bychom ve třídě měli mít. Kamarádka, která před třemi lety nastoupila na střední školu, mi po půl roce řekla, že to ve škole nesnáší. Byla to vždycky premiantka třídy, nenapadlo by mě, že by měla problémy s učivem, tak jsem se jí tedy zeptala, proč školu nesnáší. A odpověděla mi, že je to hrozně těžké tu školu mít rád, když nemáš ani jednoho jediného kamaráda. Po prvním ročníku na této škole tedy přestoupila na jinou střední školu, a opět ji to začalo bavit - změnila kolektiv a našla si nové kamarády. Dokonce, i když měla skvělé studijní výsledky i na předchozí škole, se jí pak učilo ještě lépe.

Já osobně se velice snažím nemít nepřátele ve třídě. Nejsem zrovna extrovert, neumím bavit ostatní lidi ve třídě, obtížně navazuju nové kontakty... Nejsem ten typ, který má ve třídě spoustu kamarádů, ale já jsem spokojená. Nedbám na drby, které kolují o mých spolužácích, naopak se s tím člověkem pak snažím víc bavit, abych sama zjistila pravdu, neodsuzuji předem. Možná proto jsem si získala ve třídě celkem oblíbenost i přes to, že s většinou třídy o přestávkách neskáču z lavice na lavici, neflušu ven z okna, a nedělám ani další kraviny, které moji spolužáci dennodenně provádějí.

Kolik máš přátel ve třídě? Co si podle tebe myslí spolužáci o tobě?


14.12.

14. prosince 2014 v 16:13 | Sarah |  deník

Ahoj! Doufám, že si užíváte 3. adventní neděli! Zapálili jste dnes už svíčky? :)

Já a moje rodina jsme dnes zdobili stromek. Vím, že by to měla být činnost plná optimismu a celá rodina by se u toho měla veselit, povídat si, atd. U nás je to vždycky otřes, protože mám dvě malé ségry. To znamená, že my něco dáme na stromeček a ony to v zápětí sundají. S ozdobičkami to jenom naštve. Ale když se to opakuje i s bonbony... No zkrátka, na stromečku nám teď visí asi deset bonbonu z celkových dvou krabic, které jsme kupovali. (y)
Původně jsme chtěla připravit hezkou atmosféru, tak jsem pustila nějaký ty koledy, zapálila advetní věnec, a přinesla krabice s ozdobami. K tomu všemu jsem se usmívala jak debil i přes to, že zdobení stromku je pro mě jedna z těch nejnudnějších prací. Naivně jsem si myslela, že se díky mému veselému naladění nepohádáme. A houby :D.

Teď sedím v pokoji a jím bonbony. Ty haribo medvídky, ňami ňami. Nebo aspoň jsem si myslela, že jsou ňami ňami, do té doby, než jsem je ochutnala. Zkrátka, můj tatínek má celé zakouřené auto, takže ty bonbony chutnají jako cigarety. Ne, že bych si vzala takhle cigaretu, a začla ji jíst, ale víte, jak to myslím. Nejdivnější na tom všem je, že i přes tu strašnou pachuť je pořád cpu do pusy. Tomu se říká závilost na sladkostech :D.

Jak si užívate neděli Vy? Už jste zdobili stromeček?


vánoční TAG.

10. prosince 2014 v 19:45 | Sarah |  tagy
Už za čtrnáct dní budeme rozbalovat dárky! No, nezdá se vám také, že to utíká moc rychle?
Dnes jsem si pro vás připravila menší TAG, který jsem našla na tomto blogu, a moc se mi líbil. Tak pojďme na to.tentokrát žádné brambory ani uhlí.

6. prosince 2014 v 11:39 | Sarah |  deník
Svatý Mikuláš žil v 1. stol. n. l., byl patronem námořníků, obchodníků, lukostřelců, dětí, lékárníků, právníků, studentů a vězňů, a také států - Ruska, Lotrinska a dalších. Během svého života si získal spoustu obdivovatelů pro svou štědrost. Zemřel 6. prosince, ale my nyní slavíme Mikuláše večer před tím, čili 5. prosince. Tento svátek je oblíbený v Rusku, Německu, Francii, Anglii, a dalších evropských státech, Sv. Mikuláš je druhým nejuctívanějším světcem vůbec.
U nás je zvykem, že Mikuláš, anděl a čert rozdávají pamlsky hodným dětem, a brambory nebo uhlí dětem zlobivým. Ale na rovinu, opravdu jsem ještě brambory nedostala, možná tak ze srandy. :D